معماری

بحران در بنگلادش و مدیریت آن با سیستم اطلاعاتی پیشرفته

 

بحران در بنگلادش و مدیریت آن با سیستم اطلاعاتی پیشرفته

چکیده

هدف- این مقاله در نظر دارد تا یک مطالعه موردی از یک بحران در بنگلادش و همچنین نقش سیستم مدیریت اطلاعات را برای برنامه ریزی مدیریت بحران مورد ارزیابی قرار دهد.

طراحی/ روش شناسی/ رویکرد- این مقاله روشی را مورد استفاده قرار می دهد که در آن مشاهدات یا ساخت و سازهای – از جمله نقش سیستم های اطلاعات- وابسته به ساختارهای اجتماعی و فرهنگی در نظر گرفته می شود که می تواند در کاهش تخریب مناطق مستعد برای بروز فاجعه، مفید واقع گردد.

یافته ها- پیشرفت در فن آوری اطلاعات از جمله اینترنت، سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)، سنجش از دور، ارتباطات ماهواره ای و غیره در بسیاری از جوانب برنامه ریزی و اجرای برنامه ها در خصوص ترتیبات کاهش خطرات مفید می باشند.

محدودیتهای تحقیق/ مفاهیم- کشورهایی که در معرض بلایای طبیعی قرار می گیرند، چه کشورهای توسعه یافته باشند و چه در حال توسعه، موجب تخریب فراوان و ایجاد درد و رنج برای انسانها می شود و همچنین اثرات منفی را بر اقتصاد ملی به همراه خواهد داشت. بنگلادش یکی از همین کشورها می باشد که مرتباً در معرض این بلایای طبیعی مانند سیل، طوفانهای شدید و گردباد، موجهای جزر و مدی، فرسایش کناره های رودخانه و زلزله قرار می گیرد.

مفاهیم عملی- ترکیب دانش سیستم مدیریت اطلاعات به طور فزاینده ای به یک امر مهم در استخراج راه حل های مدیریتی برای این حوادث تبدیل شده است.

جنبه نوآوری و ارزش تحقیق- سیستم های اطلاعات از جمله GIS، فن آوری ارتباطات، سایر سیستم های بازیابی اطلاعات و مدیریت اطلاعات باید طی بلایای طبیعی به منظور کاهش هزینه ها و کاهش زمان برای احتمال وقوع در آینده حفظ شوند. در این مقاله، تلاش شده است که نقش فن آوری اطلاعات در مدیریت بلایای طبیعی در بنگلادش را مورد توجه قرار دهیم.

کلمات کلیدی : Business process orientation Business process management Critical
نویسنده:  Rok ˇSkrinjar, Peter Trkman∗
منبع:  International Journal of Information Management 33 (2013) 48– ۶۰
اصل مقاله انگلیسی: دارد – برای دانلود اینجا کلیک کنید
دسته بندی:  مقالات مدیریت
تاریخ انتشار  ۲۰۱۳
تعداد صفحات:  ۱۶
قابلیت ویرایش:  دارد – فایل word
قیمت (تومان) :  ۹۰۰۰
دانلود فایل با لینک مستقیم:  

 

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

قالب وردپرس