معماری

۱۰ دانشگاه انگلیس که سخت‌ترین شرایط ورود را دارند

روزنامه دیلی تگراف به معرفی ده دانشگاه انگلیسی که سخت‌ترین شرایط ورود را دارند پرداخته است؛ این گزارش به رتبه کلی این ده دانشگاه‌ و حداقل نمره‌ای که دانش‌آموزان برای ورود به آن‌ها باید کسب کنند پرداخته است

 

به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com موسسه Complete University Guide آمارهایی را منتشر کرده که در آن به معرفی ده دانشگاه انگلستان که شرایط سختی برای ورود دارند، پرداخته است. این داده‌ها توسط مرکز آمار تحصیلات عالی در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۳ از بین ۱۲۶ دانشگاه جمع‌آوری شده است.

۱- دانشگاه کمبریج با رتبه کلی یک در انگلیس: این دانشگاه سخت‌ترین شرایط را برای ورود دارد و دانش‌آموزان باید برای پذیرفته شدن نمره ۶۰۱ دریافت کنند، شرط ورود به این دانشگاه کسب نمره A*A*A در a level برای دروس علوم، A*AA برای هنر و روانشناسی است. البته این شرایط برای ورود به دانشگاهی که برنده ۹۰ جایزه نوبل بوده است خیلی دور از انتظار نیست. همچنین در این دانشگاه از دانش‌آموزان مصاحبه به‌عمل می‌آید.

۲- دانشگاه آکسفورد با رتبه کلی ۲: اگرچه که قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی در رقابت با کمبریج در رتبه دوم قرار گرفت، اما این دانشگاه از استاندارهای بسیار بالایی برخوردار است. نمره ورود به این دانشگاه ۵۷۱ است. در بسیاری از موارد از دانش‌آموزان آزمون کتبی گرفته می‌شود و مصاحبه به عمل می‌آید.

۳- کالج سلطنتی لندن با رتبه کلی ۴: این دانشگاه بالاترین میزان استاندارد را در دانشگاه‌های لندن دارد، نمره ورودی به این دانشگاه ۵۶۶ است. این دانشگاه از نظر میزان تحقیقات انجام شده رتبه یک را در بین دانشگاه‌های انگلیس دارد.

۴- مدرسه اقتصادی لندن (LSE) با رتبه کلی ۳: LSE در رشته‌های انسان‌شناسی، جرم‌شناسی، روابط بین‌الملل و جامعه‌شناسی تخصص دارد. نمره ورود به این دانشگاه ۵۳۲ است. همچنین طبق سرشماریWealth-X and UBS Billionaire در سال ۲۰۱۴ این دانشگاه محبوب‌ترین دانشگاه بین ثروتمندان است.

۵- دانشگاه دورهام با رتبه کلی ۵: دانشگاه دورهام سیستم آموزشی را پایه‌گذاری کرد که به موجب آن وقتی که دانش‌آموزان برای تحصیل در دپارتمان آموزشی درخواست به انجمن کالج نیز وارد می‌شوند. نمره ورودی این دانشگاه ۵۲۱ است.

۶- دانشگاه سنت اندروز با رتبه کلی ۵: این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه اسکاتلند است و بالاترین رتبه را در بین دانشگاه‌های اسکاتلندی دارد. نمره ورودی این دانشگاه ۵۱۶ است.

۷- دانشگاه لندن (UCL) با رتبه کلی ۱۰: اولین دانشگاهی که در انگلیس تبعیض‌های طبقه‌ای و نژادی را کنار گذاشت و شروع به پذیرفتن دانشجو از تمامی اقشار و جوامع کرد. نمره ورودی این دانشگاه ۵۰۰ است.

۸- دانشگاه بریستول با رتبه کلی ۱۵: در بین دانشگاه‌های غرب انگلیس رقابت بسیار زیادی برای ورود به این دانشگاه با نمره ورودی ۴۸۶ وجود دارد. این دانشگاه اولین دپارتمان تئاتر انگلیس را احداث کرد. هنرمندان زیادی همچون مت لوکاس، دیوید ویلیامز، سیمون پگ و شارلوت ریچی کار خود را از همین دپارتمان شروع کردند.

۹- دانشگاه ادینبورگ با رتبه کلی ۲۰: اگرچه این دانشگاه رتبه کلی پایین‌تری را در بین سایر دانشگاه‌ها دارد، اما شرایط ورود به آن بسیار سخت است. نمره ورود به این دانشگاه ۴۸۲ است.

۱۰- دانشگاه وارویک با رتبه کلی ۷: این دانشگاه با نمره ورودی ۴۸۰ در بین ده دانشگاهی که ورود به آنها مشکل است قرار گرفت. دپارتمان ریاضیات این دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد. همچنین یکی از اساتید ریاضی این دانشگاه موفق به دریافت جایزه فیلدز شد

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس