معماری

چین و هند در صدر آمار دانشجویان خارجی دانشگاههای آمریکا

نشریه اقتصادی فوربس در گزارشی اعلام کرد که چین و هند سهم بالایی از شمار دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاههای آمریکا را به خود اختصاص داده اند.

 

به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com نشریه معتبر اقتصادی فوربس در تازه ترین گزارش آماری خود درخصوص شمار دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی آمریکا نوشت: بسیاری از دانشجویان کشورهای سراسر جهان دانشگاههای آمریکا را برای ادامه تحصیل خود بر می گزینند.

این افزایش علاقه تا آنجا بوده که در سال ۲۰۱۴ بیش از یک میلیون دانشجوی خارجی در سیستم آموزش عالی آمریکا مشغول به تحصیل بوده اند.

به نوشته فوربس، چین و هند بیشترین سهم از شمار دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاهها و کالجهای آمریکا را به خود اختصاص داده اند. پس از این کشورها، کره جنوبی و عربستان در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند.

فوربس ادامه می دهد: ژاپن، تایوان، ایران و ویتنام نیز از دیگر جمله کشورهایی در جهان هستند که سهم چشمگیری در شمار دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاههای آمریکا را به خود اختصاص داده اند.

افزایش ۸۵ درصدی شمار دانشجویان خارجی در دانشگاههای آمریکا نسبت به ۱۰ سال گذشته درحالی روی داده که بزرگی این رقم برای مقامات این کشور چندان اهمیتی ندارد و در عوض منابع مالی که این دانشجویان به همراه خود وارد چرخه اقتصادی آمریکا می کنند مهمترین نکته در نظر گرفته می شود.

آمارها نشان می دهد ۱.۲ میلیون دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل در آمریکا در مجموع ۳۴.۶ میلیارد دلار وارد چرخه اقتصادی این کشور کرده اند.

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس