معماری

نهمین همایش دانشجویان ایرانى خارج از کشور در مشهد مقدس برگزار شد

نهمين همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور با محوریت برگزاری ميزگرد صنفى و موضوعات جريان شناسى تكفيرى، بررسى وضعيت سياسى و اقتصادی صبح امروز در هتل جم مشهد برگزار شد

 

به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com  قائم مقام بنياد ملى نخبگان  و دبير اجرايى نهمين همايش اساتيد و دانشجويان ايرانى خارج از كشور در این همایش اظهار کرد: در اين همايش ۲۰ نفر از حوزه آسيا، ۲۰ نفر از حوزه اروپا و ۱۳ نفر مهمان ويژه كه در مقاطع دكترا و فوق دكترا مشغول تحصيل و تحقيق علمى در دانشگاه هاى خارج از كشور هستند، حضور دارند.

سعيد سهراب پور ظهر دوشنبه در نهمين همايش اساتيد و دانشجويان ايرانى خارج از كشور كه در هتل جم مشهد برگزار شد، اظهار كرد: شركت كنندگان اين دوره از همايش به يك سوم تقليل يافته و تلاش شده تا جنبه هاى علمى نشست پررنگ تر از سال هاى گذشته باشد.

وی با بيان اينكه ۲۰ درصد از شركت كنندگان در این همایش را بانوان تشکیل می دهند عنوان كرد: يكى از نكات متفاوت اين همايش بررسى و تبيين نامه مقام معظم رهبرى به دانشجويان اروپا و آمريكايى است كه در بخش ويژه اى توسط رييس ستاد ترويج نامه مقام معظم رهبرى تشريح و توضيح داده خواهد شد.

وى بيان كرد: از جمله برنامه هاى نهمين همايش اساتيد و دانشجويان خارج از كشور سخنرانى هاى اخلاقى و قرآنى، بحث هاى روز اقتصاد كشور، جريان شناسى تكفيرى، بررسى وضعيت سياسى انتخابات پيشرو و در نهايت ميزگرد صنفى دانشجويان خارج از كشور با حضور مسوولان وزارت خانه است.

سهراب پور به جايگاه شهداى نخبه در پيشرفت كشور اشاره كرد و گفت: سربلندى و امنيت كنونى كشور را مديون افتخارات و دستاورد افرادى مانند شهيد چمران و مجيد شهريارى هستيم.

وى اضافه كرد: بسيارى در دوران اخير اين پرسش را مطرح مى كردند كه ضرورت دستيابى به انرژى هسته اى چيست و چرا بايد اين مقدار هزينه به منظور دستيابى به آن بدهيم که در پاسخ مى توان به درمان راديو دارو براى ۸۰۰ هزار بيمار سرطانى اشاره كرد.

قائم مقام بنياد ملى نخبگان تاكيد كرد: كشور در زمان تحريم ها در واقع با تحريم هاى غير انسانى روبرو بود كه در مقابله با آن پيشرفت هاى علمى به عنوان يكى از پايه هاى قدرت مطرح است

منبع : مهر

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس