معماری

معرفی آزمون دولینگو

آزمون زبان دولینگو

دولینگو جایگزین آزمون آیلتس آکادمیک و پی تی ای

آزمون زبان دولینگو (Duolingo) در حال پیش گرفتن از تمام آزمون های معتبر زبان مانند آیلتس و تافل است. شما برای اخذ پذیرش از اغلب دانشگاه ها و کالج های کانادا و آمریکا، مدرک زبان احتیاج خواهید داشت. گر چه برخی از کالج با ارائه پذیرش مشروط (کاندیشنال) به شما اجازه می دهند بعد از ورود به کانادا در آزمون داخلی خود کالج شرکت کنید یا مدرک زبان را ارائه دهید. اما مشکل از اینجا شروع میشود که تمامی این آزمون های زبان نیازمند حضور فیزیکی در محل هستند و شیوع ویروس کرونا باعث شده بسیار از امتحانات زبان متوقف یا معلق شده اند. در این بین آزمون زبانی به اسم دولینگو مورد توجه و اعتماد مراکز آموزشی قرار گرفته است و در حال پذیرفته شدن بعنوان یک آزمون استاندارد توسط کالج ها و دانشگاههای کاناداست.

 

dolingo 5 - معرفی آزمون دولینگو

تست زبان دولینگو چیست ؟

دولینگو یک آزمون زبان بین المللی است که به صورت آنلاین برگزار می گردد و شخص امتحان دهنده با رعایت مقررات می تواند از خانه هم امتحان بدهد و البته نتایج آزمون طی دو روز بصورت آنلاین بدست متقاضی خواهد رسید.

هزینه تست زبان دولینگو

هزینه آزمون دولینگو ۴۹ دلار آمریکا یا معادل آن به سایر ارزهای رایج دنیا مانند دلار کاناداست. این مبلغ فقط با کردیت کارت یا بواسطه پی پال قابل پرداخت خواهد بود. وبسایت ایران دولینگو در زمیته پرداخت هزینه آزمون فعالیت دارد.

تست دولینگو چطور انجام میشود ؟

تست زبان دولینگو شباهت ها و تفاوتهای با هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و پی تی ای دارد. ولی آزمون زمان کمتری دارد و به نظر افرادی که این آزمون را گذرانده اند، نسبتا آسانتر است. افراد متقاضی برای این تست فقط به یک لپ تاپ مجهز به دوربین و میکروفون و اینترنت همچنین مکانی ساکت برای آزمون نیاز دارند و این مکان می تواند حتی منزل خود شخص باشد. بروی کامپیوتر و لپ تاپ خود یکی از دو مرورگر گوگل کروم یا اپرا را نصب داشته باشید. اگر گوگل کروم شما مجهز به اکستنشن های جانبی مانند گرامرلی یا گوگل ترنزلیت است قبل از آزمون آنها را حذف کنید. چون توسط برگزار کننده بصورت هوشمند شناسایی شده و مرورگر شما برای امتحان تایید نخواهد شد.

نمونه سوالات و ویدیوی واقعی آزمون دولینگو را در وبسایت ایران دولینگو میتوانید مشاهده نمایید.

 

احراز هویت

مانند تمام آزمونهای دیگر دولینگو نیز قبل از شروع، نیاز به احراز هویت شما دارد. باید رو به روی کامپیوتر نشسته، پاسپورت خود را در مقابل دوربین و در کنار صورت خود قرار داده و عکسی را ثبت کنید، تا در پرونده شما قرار گیرد.

سایر شرایط آزمون دولینگو

  • در مدت زمان آزمون نباید به هیچ عنوان از جلوی دوربین کنار بروید.
  • داوطلب باید در کادر تعیین شده باشد و فقط می بایست به دوربین نگاه کند.
  • در صورت صحبت با شخص دیگر و یا دیده شدن شخصی دیگر در دوربین در مدت زمان آزمون، این آزمون تصحیح نخواهد شد.
  • در تمام مدت زمان آزمون صفحه آزمون نباید از حالت فول اسکرین خارج شود.
  • در صورت تقلب از یادداشت و یا استفاده از موبایل نیز این آزمون تصحیح نخواهد شد.
  • هدفون نباید داشته باشید و گوش های شما باید دیده شود.
نمونه سوالات و ویدیوی واقعی آزمون دولینگو را در وبسایت ایران دولینگو میتوانید مشاهده نمایید.

دانشگاه ها و کالج هایی که دولینگو را قبول دارند

بیش از ۱۰۰۰ کالج و دانشگاه در جهان این آزمون را جهت صدور پذیرش تحصیلی می پذیرند. لیست آنها را اینجا ببینید. در بین کالج ها و دانشگاه هایی که سازمان تحصیلی مهاجرتی جی اس آی نماینده رسمی آنهاست.

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس