معماری

مذاکره با سازمان مدیریت برای حل مشکل غذای دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: براساس آمار صندوق رفاه اعتبار مورد نیاز برای غذای دانشجویی هزار میلیارد تومان است این درحالیست که هر سال ۴۴۰ میلیارد تومان برای غذای دانشجویی اختصاص داده می شود.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com ذوالفقار یزدان مهر در گفتگو با مهر درباره حل مشکل دانشگاه ها در رابطه با کمبود یارانه غذای دانشجویی گفت: صندوق رفاه دانشجویان درسال جاری برای حل این مساله با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مذاکراتی داشته است.

وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز غذای دانشجویی هزار میلیارد تومان است این درحالیست که هر سال ۴۴۰ میلیارد تومان برای غذای دانشجویی به دانشگاه‌ها اختصاص داده می شود که این تخصیص هم کامل صورت نمی گیرد بنابراین دانشگاه ها با مشکل مواجه می شوند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: اکنون درحال تعریف مدلی برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستیم که براساس آن اعتبار غذای دانشجویی افزایش یافته و توزیع این اعتبار نیز از طریق صندوق رفاه دانشجویان صورت گیرد.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی با توزیع اعتبار غذای دانشجویی توسط صندوق رفاه موافق هستند و موافقت اولیه نیز صورت گرفته است، منتهی صندوق رفاه دانشجویان درحال تهیه و تعریف مدلی است که اعتبار غذای دانشجویی را افزایش دهد.

به گزارش مهر، در یکی دوسال اخیر دانشگاه‌ها به روزهای پایانی سال که نزدیک می شوند با مشکل کمبود یارانه تغذیه دانشجویی مواجه می شوند و این مساله باعث می شود تا مسئولان دانشگاهی در برخی موارد به جای پرداختن به مسائل آموزشی و پژوهشی که رسالت اصلی دانشگاه‌ است، به فکر تامین غذای دانشجویان باشند.

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس