معماری

ماجرای اخراج استادی که صدایش زنانه است

مهام نیوز نوشت:

 

اکسیری‌فرد یکی از اعضای علمی دانشگاه خواجه نصیر بود که به دلیل شباهت صدایش به صدای زن از دانشگاه خواجه نصیر اخراج شده است! این‌باره ریاست اموزش دانشگاه خواجه نصیر به او گفته است: «شما از صدای خودتان خجالت نمی‌کشید!»
 

دکتر قاسم اکسیری‌فرد یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر به دلیل این‌که صدای زیری داشته‌ از حق تدریس محروم شده و از دانشگاه اخراج شد.
 

ماجرای اخراج اکسیری‌فرد به اردیبهشت ۹۳ برمی‌گردد که خبر آن تک‌وتوک در رسانه‌ها منتشر شد. این در حالی است که دلیل اخراج این استاد دانشگاه به هیچ وجه از نظر دانشجویان و نخبگان دانشگاه پذیرفته نبوده و نیست. چرا که صدای زنانه او نه ربطی به قدرت تدریس‌اش دارد نه دلیل بر بی سوادی‌اش می‌شود. اتفاقا اکسیری‌فرد در حالی به خاطر صدای زنانه اخراج شده که یکی از باسوادترین اساتید دانشگاه به شمار می‌رفت.
 

اکسیری‌فرد امروز به دلیل صدایش که شبیه صدای زنانه است از کار محروم مانده و بسیاری از دانشجویان علاقه‌مندش نیز از بهره برداری از علم او محروم شده‌اند. این استاد در حالی امروز بی‌کار مانده است که پیگیری‌های مدنی‌اش هیچ نتیجه‌ای نداده و مسئولین دانشگاه کرده خود را منطبق با اصول می‌دانند.
 

او حالا در صفحه شخصی خود در فیس بوک درباره آخرین اقدامی که از سوی مسئولان دانشگاه صورت گرفته نوشته است: «دانشگاه خواجه نصیر نشان داد که می‌توان فردی که بیشترین ارجاعات علمی درون دانشکده‌ای را دارد٫ فردی که بیشترین و بهترین سابقه‌ علمی را دارد از عضویت هیات علمی دانشکده‌ی فیزیک و گروه گرانش کنار گذاشت. آقای دکتر احمدی ریاست آموزش دانشگاه روبروی من خطاب کردند:«آقای دکتر اکسیری‌فرد؛ ایراد خودشان را قبول ندارند و نفهمیده‌اند٬ از صدای خودشان خجالت نمی‌کشند و در جمع‌ها هم بدون خجالت سخن می‌گویند.»
 

قاسم اکسیری‌فرد؛ عضو هیات علمی دانشکده‌ فیزیک- گروه گرانش بوده که به علت آهنگ صدایش برکنار شده است.
 

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس