معماری

قرارداد ۶۰ میلیاردی دانشگاه آزاد برای تجاری سازی دستاوردهای علمی

دانشگاه آزاد

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد با تاکید بر این که از سال ۹۳ تاکنون ۶۰ میلیارد تومان قرارداد تجاری سازی منعقد شده است، گفت: محققان این دانشگاه موفق به ساخت رباتی شدند که قادر است آب را از نفت جداسازی کند.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز دکتر ثمری در نشست خبری امروز با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد، افزود: این نمایشگاه دارای ۳۹ غرفه و یک غرفه محصولات تجاری سازی و یا قابل رونمایی برگزار می‌شود.

وی، آزاد اکسپو(فن بازار دانشگاه آزاد)، باشگاه دانش‌پژوهان و غرفه مستقل برای دستاوردهای حوزه فناوری و اطلاعات را از بخشهای این نمایشگاه ذکر کرد و ادامه داد: در این نمایشگاه ۶۳۷ محصول عرضه می‌شود که برخی از محصولات در طول روزهای برگزاری نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

ثمری رونمایی از چند طرح در حوزه رباتیک و پزشکی و دارویی را از برنامه‌های این نمایشگاه نام برد و گفت: در این نمایشگاه همچنین اقدام به اعطای جایزه ویژه امام خمینی(ره) می‌شود.

وی در این باره توضیح داد: از میان ۴۵ پرونده ارائه شده شورای سیاستگذاری این جشنواره کسی را حائز جایزه طلا ندانست و تنها به دو نفر جایزه نقره و برنز اعطاء می‌شود.

وی با بیان این که در این جایزه به سه نفر واجد شرایط جوایز طلا، نقره و برنز اعطا می‌شود، یادآور شد: این جایزه بر اساس شاخص‌هایی چون میزان تولیدات علمی، قرار گرفتن در میان دانشمندان ۲ و ۵ درصد دنیا، دارا بودن اچ ایندکس بالا و صاحب کرسی بودن اعطاء می‌شود.

ثمری همچنین ادامه داد: علاوه بر آن در این نمایشگاه محققانی که در وب آو ساینس دارای بیش از ۷ مقاله منتشر شده در سال ۲۰۱۶ باشند تقدیر می‌شوند واز یک پایه تشویقی نیز برخوردار می‌شوند.

به گفته وی، بر این اساس ۱۶ نفر از اعضای هیات علمی که دارای ۷ تا ۲۰ مقاله علمی در ISI بودند، دعوت شده است.

مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد با اشاره به حجم قراردادهای تجاری این دانشگاه گفت: در حال حاضر ۲۳ محصول علمی این دانشگاه وارد قراردادهای تجاری سازی شده‌اند که بر این اساس طرح خودرو برقی این دانشگاه قراردادی با حجم ۵ میلیارد تومان بسته شده است که در صورت نهایی شدن، حجم این قرارداد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به تجاری‌سازی شدن طرح اصلاح بذر هیبرید واحد خراسان و طرح امحاء زباله را از دیگر موفقیت‌های این دانشگاه نام برد و گفت: از سال ۹۳ که پیگیری‌های جدی از سوی دانشگاه آزاد برای تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی صورت گرفت تاکنون حدود ۶۰ میلیارد تومان قرارداد تجاری‌سازی منعقد شده است.

ثمری همچنین با اشاره به سایر دستاوردهای این دانشگاه یادآور شد: به تازگی محققان این دانشگاه موفق به طراحی و ساخت رباتی در حوزه نفت و گاز شده‌اند که قادر به جداسازی آب از نفت است و علاوه بر آن رباتی طراحی شده که قادر است در خط تولید کاشی و سرامیک‌های درجه یک و درجه دو را جداسازی کند.

وی طراحی و ساخت رباتی برای توانمندسازی معلولان را از دیگر دستاوردهای این دانشگاه نام برد.

به گفته وی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد از روز ۳۰ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۵ خرداد ماه ادامه دارد

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس