معماری

طرح های اشتغال زایی برای نخبگان/ معافیت از مصاحبه استخدام دولتی

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: طرح های مختلفی برای اشتغال زایی نخبگان از جمله اولویت استخدام در سازمان ها و نهادها، جذب هیات علمی دانشگاه های دولتی و آزاد در نظر داریم.

 

به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com سعید سهراب پور در گفتگو با مهر، درخصوص اشتغال زایی برای نخبگان گفت: برخی از نخبگان دوست دارند عضو هیات علمی دانشگاه ها بشوند که بنیاد تلاش می کند تا روند جذب این افراد سریعتر انجام شود.

 

وی افزود: بیشتر افراد دوست دارند در دانشگاه های دولتی جذب هیات علمی شوند و به دلیل اینکه دانشگاه های خوب دولتی در حال اشباع شدن هستند، این افراد به دانشگاه آزاد معرفی می شوند.

 

سهراب پور با اشاره به علاقه فعالیت نخبگان در شرکت های دانش بنیان ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان مذاکراتی با شرکت های دانش بنیان داشته است که اگر برخی نخبگان علاقمند به فعالیت در این شرکت ها هستند، در سال اول ۸۰ درصد و در سال دوم ۶۰ درصد حقوق دانشجویان نخبه از سوی بنیاد در این شرکت ها پرداخت شود و در سالهای بعد جذب این شرکت ها شوند که البته به توانایی افراد بستگی دارد.

 

وی گفت: استخدام های دولتی هم برای نخبگان در نظر داریم که اگر ارگان و سازمانی نیاز به نیرو داشت اولویت با افراد نخبه باشد و همچنین با مذاکراتی که داشتیم قرار است نخبگان برای جذب از مرحله مصاحبه برای جذب معاف شده اند.

 

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در خصوص اعطای وام مسکن به نخبگان گفت: یکی از تسهیلاتی که به نخبگان ارائه می شود وام مسکن است که از ۸۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و قرار بر این است که تنها به افراد فارغ التحصیل و نخبگان متاهل پرداخت شود.

وی با بیان اینکه پیش از تغییر مقررات، هزار نفر وام مسکن دریافت کردند، گفت: در گذشته وام مسکن به دانشجویان مجرد هم داده می شد که متاسفانه در پرداخت اقساط آن دچار مشکل می شدند و نمی توانست در ماه ۹۰۰ هزار تومان قسط آن را پرداخت کنند.

 

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس