معماری

سیستم آموزشی یک دانشگاه توسط دانشجویان هک شد / هکرها نمرات را تغییر دادند

هک

ایسنا نوشت: رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از هک سامانه آموزشی یکی از دانشگاه‌های معتبر استان توسط چند دانشجو خبر داد

به گزارش سایت پی ان یو نیوز سرهنگ علی شفیعی اظهار داشت: در پی شکایت نماینده حقوقی یکی از دانشگاه‌های استان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی ناشناس ضمن نفوذ به سرور دانشگاه، علاوه بر اخلال در سامانه دانشجویی، اقدام به تغییر نمرات دانشجویان و حذف و اضافه دروس کرده‌اند، شناسایی عامل یا عاملان نفوذ در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصريح کرد: کارشناسان پس از بررسی تغييرات رخ داده در سامانه این دانشگاه و همچنين استعلام از چندين مرکز ISP و بررسي سيستم دانشگاه متوجه شدند بيش از چند هزار تغيير در نمرات و همچنين انتخاب واحد دانشجويان دانشگاه صورت گرفته است. همچنین مجرمین اقدام به پاک کردن رد خود و ایجاد پاپوش برای دیگر دانشجویان کرده بودند.

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان با بررسی تمام تغییرات و همچنین با استفاده از توان علمی و تخصصی پلیس فتا مجرمین را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.

شفیعی گفت: متهمان که از دانشجویان همان دانشگاه بودند در بازجويي اوليه منکر بزه انتسابي شدند، اما با بررسي سيستم رايانه اي متهمين و استفاده از شگردهاي تخصصی نهايتا به بزه انتسابي اعتراف و بيان داشتند از سهل انگاري مسئول امور آموزش دانشگاه سوءاستفاده و اقدام به يادداشت رمز عبور سامانه کرده و تغييراتي از جمله حذف انتخاب واحد، تغيير نمرات، ثبت مرخصي براي دانشجويان، تغيير رمز عبور دانشجويان و … انجام داده اند

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس