معماری

رفع سوء تعبیر و ابهامات موسیقی در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از رفع سوء تعبیر و ابهامات موسیقی دانشگاه ها در آیین نامه جدید موسیقی دانشگاه ها خبر داد.


 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com سید ضیاء هاشمی در گفتگو با مهر درخصوص جزئیات آیین نامه موسیقی دانشگاه‌ها گفت: آیین نامه موسیقی از قبل وجود داشت، فقط آیین نامه جدید شفاف تر شده است.

وی ادامه داد: یعنی سو ء تعبیر و ابهامات آیین نامه قبلی، شفاف شده است. در این آیین نامه قید شده که اصل موسیقی از نگاه مدیریت حوزه فرهنگی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی که مرجع تصمیم گیری است، مطرود نیست.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم افزد: ولی موسیقی ای در دانشگاه ها مورد تایید و توجه است که فاخر و علمی بوده و در چهارچوبی قرار گیرد که برای آن تعریف شده است.

وی افزد: در این آیین نامه چهارچوب ها و شرایط مشخصی تعیین شده تا دانشگاه‌ها از موسیقی استفاده مناسبی داشته باشند.

هاشمی تاکید کرد: این آیین نامه از زمانی که به دانشگاه ها ابلاغ شده قابل اجرا است.

به گزارش مهر، در بخش های از این آیین نامه آمده است: رسالت اصلی دانشگاه، تولید و توسعه علم، هنر و رشد فضایل اخلاقی – تربیتی است و «ترویج» موسیقی، جزء کارویژه دانشگاه محسوب نمی‌شود.

در ماده ۴ این آئین‌نامه آمده است: برگزاری هرگونه کنسرت و برنامه‌های مستقل موسیقی از اولویت‌های دانشگاه نبوده و مجاز نیست.

در ماده ۵ این آیین‌نامه عنوان شده، آموزش دروس موسیقی صرفا برای رشته‌هایی مجاز است که درس موسیقی جزء سرفصل‌های مصوب آموزشی آنها باشد.

بر اساس ماده ۶ این آیین‌نامه، اولویت برگزاری برنامه‌های موسیقی با مجموعه‌ها و گروه‌های دانشجویی و دانشگاهی است

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس