معماری

راه‌اندازی ۳۰ کرسی زبان فارسی در ۵۰ کشور / فعالیت ۱۶۷ مرکز رشد

محمد فرهادی در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به منظور آموزش زبان فارسی ۳۰ کرسی این زبان در ۵۰ کشور جهان راه اندازی شده است

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز محمد فرهادی قبل از ظهر سه‌شنبه در دیدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ واحد آموزش علمی در کشور وجود دارد، گفت: ۱۴ دانشگاه کشور در ردیف یک درصد از دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۰۰ نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور نیز جزو یک درصد از دانشمندان دنیا هستند، ابراز کرد: در حال حاضر ۷۶ هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های دولتی، غیر دولتی و آزاد کشور فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۳۵ هزار نفر عضو هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی هستند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت ۱۶۷ مرکز رشد در کشور، گفت: ۳۸ پارک علم و فناوری نیز در کشور فعال است که تا علم را به تولید انبوه برسانند.

فعالیت چهار هزار شرکت دانش بیان در کشور

وی ادامه داد: نزدیک به چهار هزار شرکت دانش بیان نیز در کشور وجود دارد که از این تعداد ۷۰۰ شرکت در پارک‌ها مستقر هستند که محصولات تولیدی را به بازارهای داخل و خارج صادر می‌کنند و بر این اساس طی دو سال گذشته ۸۴ هزار میلیون دلار صادرات به خارج از کشور صورت گرفته است.

فرهادی در ادامه با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی اقدامات خوبی در دانشگاه‌ها صورت گرفته، ترویج فرهنگ قرآنی و حمایت از فعالیت‌های این بخش و همچنین ترویج سیره اهل بیت(ع) را مورد اشاره قرار داد و گفت: بر این اساس در سال گذشته طرح نهضت رضوی با برگزاری ۱۶ جشنواره با موضوع سیره رضوی در دانشگاه‌های کشور برگزار شد که امسال طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در ۲۹ دانشگاه برگزار می‌شود.

اعزام یک میلیون دانشجو به اردوی راهیان نور

وی به برگزاری اردوهای راهیان نور در دانشگاه‌ها اشاره و ابراز کرد: به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اردوی راهیان نور در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود که تلاش شده تا تعداد دانشجویان اعزامی به این اردوها به یک میلیون نفر در سال برسد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر توجه به حوزه علوم انسانی در دانشگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: ۶ مرکز رشد مختص رشته‌های علوم انسانی طی دو سال اخیر راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: در راستای ترویج زبان فارسی نیز ۳۰ کرسی زبان فارسی در ۵۲ کشور جهان برای آموزش زبان فارسی راه اندازی شده است.

یادآور می شود: محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به منظور دیدار با مراجع و علمای قم امروز به این شهر سفر کرده است

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس