معماری

عدم امکان انتقال دانشجویان علوم پزشکی از دانشگاه های غیر معتبر

رئیس مرکز خدمات آموزشی درباره تعیین تکلیف دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های غیر تایید از نظر وزارت بهداشت گفت: مدارک دانشگاه های غیر تایید ارزشیابی نمی شوند.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com دکتر شهرام اجتماعی مهر در گفتگو با مهر افزود: امکان انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های غیر تایید از نظر وزارت بهداشت وجود ندارد چرا که فرض ما برای انتقال مورد تایید بودن دانشگاه است.

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در سایت مرکز خدمات آموزشی به نشانی edd.behdasht.gov.ir قابل دسترسی است و هر دانشگاهی که در لیست مذکور نباشد از نظر این مرکز غیر تایید است. 

اجتماعی مهر درباره تعیین تکلیف دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های غیر تایید از نظر وزارت بهداشت گفت: مدارک دانشگاه های غیر تایید اصلا ارزشیابی نمی شوند و این افراد نمی توانند در آزمون های ارزشیابی شرکت کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت از سال ۱۹۹۵ گروه بندی شده اند و در سایت مرکز قابل دسترسی است و عدم اطلاع به دلیل قصور فرد در اطلاع از ضوابط ارزشیابی یا اسامی دانشگاههای مورد تایید حقی برای فرد ایجاد نمی کند. 

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به تصویب آیین نامه ارزشیابی در مرداد ۸۸ و قرارگیری آن در سایت مرکز خدمات آموزشی، ضوابط این آیین نامه جهت ورودی های بعد از تاریخ تصویب لازم الاجرا است .

وی افزود: بر این اساس به عنوان مثال در رشته دندانپزشکی دانشجویانی که بعد از آگوست ۲۰۰۹ شروع به تحصیل کرده اند باید در آزمون ملی شرکت کنند و دانشجویانی که قبل از آگوست ۲۰۰۹ آموزش خود را شروع کرده اند باید در آزمون جایابی و دوره های تکمیلی شرکت کنند .

اجتماعی مهر یادآور شد: در سال ۸۸ ما در وزارت بهداشت لیست دانشگاه های مورد تایید داشته ایم . متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان معترض به عدم ارزشیابی، آن زمان بدون توجه به این لیست تحصیل خود را در دانشگاههای غیر تایید آغاز کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: آیین نامه ها وزارت بهداشت در جهت بهبود رسیدگی به وضعیت تمامی دانش آموختگان در حال بازنگری است.

وی افزود: در این میان معاون آموزشی وزارت بهداشت هم تاکید کرده است که نحوه ارزیابی دانشگاهها تغییر کند که این کار هم در دست اقدام است.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت درباره برنامه وزارت بهداشت برای رده بندی دانشگاهها گفت: مشکل مراجعه کنندگان فعلی مربوط به دانشگاههایی نیست که در رتبه بندی های جهانی وجود دارند بلکه مشکل دانشگاه هایی هستند که خارج از این رده بندی و لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت قرار دارند.

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس