معماری

دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز از مهرماه دانشجو می پذیرد

دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، آغاز به‌کار کرد و از مهرماه در سه رشته دانشجو می‌پذیرد.

 

 

به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در مراسم آغاز به‌کار دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز گفت: در دوره‌های آموزشی این دانشگاه روش‌های نوین تدریس و نقد و بررسی سرفصل‌های تدریس هنر در آموزشگاه‌ها، آموزش داده می‌شود.

 

بهزاد مریدی افزود: اگر قرار است اتفاقی در حوزه اجرا بیافتد ناگزیریم به حوزه آموزش بپردازیم و اگر این اتفاق نیفتد بعید می‌دانم در حوزه فرهنگ و هنر شاهد پیشرفت و خلاقیت باشیم.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های تابستانه فرهنگ و هنر در چند استان از ۱۰ سال قبل تاکنون راه‌اندازی شده اند، نبود این دانشگاه در مهد فرهنگ و هنر را یک خلاء برشمرد و گفت: ایجاد این مرکز کمک می‌کند تا شاهد رشد و بالندگی فرهنگ و هنر در استان و کشور باشیم.

 

مریدی خاطرنشان کرد: این دانشگاه از اول مهر ماه در رشته‌ سینما با گرایش تصویربرداری، رشته موسیقی و هنرهای نمایشی و رشته هنرهای تجسمی و معماری دکوراسیون، در مقطع کاردانی دانشجو می‌پذیرد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که در ترم بهمن تعداد رشته‌ها در این دانشگاه به ۱۰ رشته افزایش یابد، گفت: امبدواریم به‌زودی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه راه‌اندازی شوند.

 

مریدی بیان داشت: اگر فضای دانشگاهی با فرهنگ و هنر در کنار یکدیگر قرار بگیرند اتفاقات خوبی در مباحث نظری و کاربردی رقم خواهد خورد.

 

وی تاکید کرد: در دانشگاه فرهنگ و هنر مسائل مالی به هیچ وجه مطرح نیست و تلاش می‌کنیم کسانی که علاقه‌مند به تحصیل هستند در این دانشگاه بتوانند به راحتی در کلاس‌ها حضور یابند.

 

مریدی ابراز امیدواری کرد که این دانشگاه به یک کارگاه عملی مهارت‌آموزی تبدیل شده و مباحث علمی و کاربردی را در کنار هم دنبال کند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز، از طریق سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است، گفت: در مهرماه ظرفیت پذیرش ۷۵ دانشجو در سه رشته تحصیلی برای این مرکز آموزشی پیش‌بینی شده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: در ساختمان دانشگاه فرهنگ و هنر شیراز ۱۰ کلاس، ۳ سالن همایش و یک کافه کتاب وجود دارد

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس