معماری

توافق وزارت علوم و آفریقای جنوبی برای اجرای ۵ پروژه مشترک

اجرای پنج پروژه مشترک تحقیقاتی با تأمین اعتباری بالغ بر ١٠٠ هزار یورو برای هر یک از طرفین، در اولین جلسه توجیهی كمیته مشترک علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی توافق شد.

 

به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com اولین جلسه توجیهی كمیته مشترک علمی و فناوری ایران و آفریقای جنوبی با حضور هیات اعزامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل سفارت ایران در پرتوریا برگزار شد.

در این جلسه ابعاد و سوابق سیاسی علمی و فناوری و اهمیت توسعه و تقویت روابط علمی و فناوری با كشور آفریقای جنوبی به عنوان قطب قاره آفریقا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و زمینه ها و اولویت های كاری و تحقیقاتی با آفریقای جنوبی بررسی و تعیین شد.

بر پایه این گزارش، در این جلسه مهندس فرجی سفیر ایران در آفریقای جنوبی به تمایل وزیر علوم و فناوری آفریقای جنوبی جهت سفر به ایران و همكاری علمی با كشورمان اشاره كرد.

برگزاری دو كارگاه مشترک زیست فناوری و اقیانوس شناسی در ایران و آفریقای جنوبی و توافق برای اجرای ۵ پروژه مشترک تحقیقاتی با تأمین اعتباری بالغ بر ١٠٠ هزار یورو برای هر یک از طرفین، از جمله موارد مورد توافق قرار گرفت.

در ادامه این توافقات، نشست مشتركی نیز در محل بنیاد ملی حمایت از تحقیقات آفریقای جنوبی برگزار شد و در این جلسه، برنامه اجرایی برای توافقات و پروژه های مشترک تحقیقاتی تدوین و تنظیم شد.

در این جلسه همچنین مقرر شد صورت جلسه چهارمین كمیته مشترک و پیش نویس برنامه اجرایی پروژه های مشترک تحقیقاتی با وزارت علوم و فناوری آفریقای جنوبی و بنیاد ملی تحقیقات امضا شود

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس