معماری

درس ۲ واحدی محیط زیست به همه رشته ها اضافه می شود

مدیرکل دفتر پژوهش و توسعه فناوری های محیط زیست گفت: در صورت تصویب نهایی وزارت علوم، ۲ واحد درسی محیط زیست به دروس تمام رشته‌های تحصیلی دانشگاه ها در مقاطع دانشگاهی مختلف اضافه می شود.

 


به گزارش سایت پی ان یو نیوز مشاور رییس سازمان محیط زیست و مدیرکل دفتر پژوهش و توسعه فناوری های محیط زیست گفت: در صورت تصویب نهایی وزارت علوم، ۲ واحد درسی محیط زیست به دروس تمام رشته‌های تحصیلی دانشگاه ها در مقاطع دانشگاهی مختلف اضافه می شود.

صدرالدین علیپور با بیان این مطلب گفت: در نشستی که با حضور معاونان و مدیران وزارت علوم و سازمان برگزار شد، روند اجرایی کردن تفاهم نامه فی مابین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بررسی شد .

مشاور رییس سازمان و مدیرکل دفتر پژوهش و توسعه فناوری های محیط زیست در این باره توضیح داد:  با توجه به تاکید ریاست سازمان درخصوص اجرای تفاهم نامه ها و علی الخصوص تفاهم نامه با وزارت علوم، به دلیل ابعاد تخصصی، علمی و آموزشی آن وزارتخانه که می تواند در ارتقاء دانش محیط زیست در دانشگاه ها و به تبع آن در جامعه نقش بسزایی داشته باشد، این جلسه با حضور دکتر مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان و معاونان و مدیران حوزه آموزش و پژوهش وزارت علوم در محل سازمان برگزار شد.

به گفته علیپور، از جمله مباحث مطرح شده در این نشست، فراهم کردن امکان بازدید دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها از مناطق تحت مدیریت سازمان، انجام پروژه های تحقیقاتی تخصصی در زمینه موضوعات محیط زیستی با همکاری دانشگاه ها و مراکز تحقیقات وابسته به وزارت علوم، ایجاد آزمایشگاههای تخصصی محیط زیستی در دانشگاه ها، و ایجاد دانشگاه های سبز بود

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس