معماری

تعداد دیگری از روسای دانشگاه‌ها تعیین تکلیف شدند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جلسه تعیین روسای دانشگاه‌ها تشکیل شد و تعداد دیگری از روسا تعیین تکلیف شدند.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com محمد فرهادی در حاشیه نشست روسای پارک‌های علم و فناوری در وزارت علوم در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص تعیین تکلیف روسای دانشگاه‌ها، افزود: جلسه تعیین تکلیف روسای دانشگاه‌ها تشکیل شد و تعداد دیگری از روسای دانشگاه‌ها تعیین تکلیف شدند که اسامی آنها اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال دیگر مهر در خصوص مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها نیز گفت: در این زمینه هنوز برنامه‌ریزی نشده و قرار است با رئیس‌جمهور این موضوع مطرح شود.

وزیر علوم بیان کرد: درواقع هنوز برنامه‌ریزی‌ای در خصوص آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها نشده و طی یکی، دو هفته آینده در این زمینه برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

فرهادی از تصویب لایحه مالکیت فکری در دولت خبر داد و گفت: این لایحه آماده شده و برای بررسی به مجلس ارائه خواهد شد.

وی اضافه کرد: سند آمایش آموزش عالی تا پایان شهریور ماه تقدیم شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌شود و امیدواریم در نیمه دوم سال جاری این سند عملیاتی شود.

وزیر علوم در خصوص مشکل فضای فیزیکی برخی از پارک‌های علم و فناوری نیز گفت: در این زمینه برنامه‌ریزی شده تا زمین بیشتری به پارک‌های علم و فناوری برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یابد که امیدواریم موافقتنامه این مشکل را در برخی از استان‌ها دریافت کنیم.

فرهادی با اشاره به ایجاد پارک‌های علم و فناوری در هر استان کشور، گفت: بنا نداریم راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری را بیش از این توسعه دهیم، زیرا وزارت علوم در حال ایجاد زیرساخت‌ها برای پارک‌های علم و فناوری است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۶ پارک علم و فناوری در کشور راه‌اندازی شده است

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس