معماری

تحصیل ۶۰هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه های وزارت علوم

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ۶۰هزار دانشجوی شاهدو ایثارگر در دانشگاه‌های تابع وزارت علوم تحصیل می‌کنند که۳۰هزار نفر در دانشگاه‌های روزانه و ۸ هزار نفر در دوره‌های تحصیلات تکمیلی هستند.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com مجتبی صدیقی در همایش مدیران امور شاهد و ایثارگر دانشگاه های کشور گفت: ۶۰هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌های تابع وزارت علوم تحصیل می کنند که ۳۰هزار نفر از آنان در دانشگاه‌های روزانه و ۸ هزارنفر از آنان در دوره‌های تحصیلات تکمیلی هستند لذا خدمت به این تعداد دانشجوی شاهد و ایثارگر افتخاری بزرگ و مسئولیتی سنگین است.

وی ادامه داد: افزایش تعداد دانشجویان در دوره های تحصیلات تکمیلی، مدیریت آینده کشور را تضمین می کند زیرا اغلب مدیران کشور از میان دانش آموختگان این دورها خواهند بود.

رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: اصل رعایت کرامت انسانی و احترام در ارائه خدمت به دانشجویان شاهد و ایثارگر یک اصل محوری است که باید در صدر همه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت ما جاری باشد.

وی گفت: اداره کل امور دانشجويان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان با نظر خواهی از مدیران مناطق نه گانه دانشگاه‌ها، برنامه پنچ ساله خود را تدوین خواهد کرد و توصیه ما به همه دانشگاه‌ها تدوین یک برنامه مشخص برای خدمت به دانشجویان شاهد و ایثارگر و پرهیز از مناسبت محوری است.

صدیقی افزود: در کنار تقویت علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر باید از حضور و مشارکت آنان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دانشگاه ها نیز پشتیبانی کنیم لذا حمایت از حضور این دانشجویان در کانون های فرهنگی هنری دانشگاه ها و کانون های ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر یک ضرورت است.

وی برگزاری المپیاد های علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر و استفاده از دانش آموختگان شاهد و ایثارگر و دانشجویان برتر دانشگاه‌ها بویژه از میان دانشجویان شاهد و ایثارگر را برای انتقال تجربیات و ارائه مشاوره به سایر دانشجویان شاهد و ایثارگر یک اقدام مهم توصیف کرد.

معاون وزیر علوم اظهار داشت: به همه دانشگاه ها اعلام شده است که ادارات کل شاهد و ایثارگر را در ساختار دانشگاه، از ساختار معاونت دانشجویی خارج و به ذیل ریاست دانشگاه منتقل کنند تا با قوت بیشتری فعالیت کنند.

حسینی سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان نیز در این همایش گفت: مجموعه مدیریت سازمان امور دانشجویان تصمیم گرفته است تا با تدوین یک برنامه مدون و راهبردی، خدمات ارائه شده به دانشجویان شاهد و ایثارگر را ساماندهی کند تا بر اساس این برنامه میزان پیشرفت ها و نزدیکی به اهداف، قابل سنجش و ارزیابی باشد.

وی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر می توانند بهترین ترویج کنندگان فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه ها باشند و جامعه را از نفوذ دشمن مصون نگه دارند.

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس