معماری

برپایی نمایشگاه سکوت پر صدا دانشجویی مرکز تهران شرق

نمایشگاه سکوت پر صدا

نمایشگاه سکوت پر صدا با مجموعه آثار میثم رضایی نیا برپا شد


به گزارش سایت پی ان یو نیوز نمایشگاه " سکوت پر صدا " با مجموعه آثار مجسمه میثم رضایی نیا دانشجوی رشته هنرهای صناعی دانشگاه پیام نور مرکز تهران شرق با موضوع بیان هنری مشکلات جانبازان و معلولان برپا شد.
اکبری نسب، معاون اجرایی دانشگاه پیام نور استان تهران در افتتاحیه این نمایشگاه گفت:در بین آثار این نمایشگاه جزئیاتی وجود دارد که گویاتر از کلیات اند و تغییر آثار و فرآیند برقراری ارتباط را به تخیل مخاطبان احاله می کنند. این جزئیات شامل موارد فقدان هستند؛‌فقدان عضوی از بدن یک شخص معلول که طبیعیت زیست انسانی قادر است با انتقال و جابجایی قدرت این حس به سایر حواس آن را ارتقا دهد و استعلا بخشد.
وی در مورد تم اصلی آثار افزود: تم اصلی این نمایشگاه تاکید بر جنبه های فقدان و استعلای این فقدان تا مرحله خلق اثر هنری است. چیزی که در تاریخ هنر و در تاریخ فلسفه و نظریه پردازی در علوم مختلف سابقه داشته و منجر به ایجاد آثار درخشانی شده است؛ برای نمونه می توان به آثار فوبیراکالو، تولوزلوتروک، ادواردمونش و دیگر هنرمندان اشاره کرد.
میثم رضایی نیا هنرمند خالق این آثار نیز درباره انگیزه خلق آثارش و برپایی این نمایشگاه گفت: جانبازان، معلولان , نابینایان و ناشنوایان در جامعه با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که علاوه بر مشکلات جسمانی با همه قدرت بالای روحی آنان، تاثیر مخربی بر روح و روان آنها دارد و بعضا آنها ، به ویژه معلولان را دچار انزوا و گوشه گیری می نماید.وی وظیفه نهادها و افراد مختلف را درک توانمندی و ارزش های درونی، حفظ حرمت، ایجاد همدلی ، حس مشارکت و همچنین درک شرایط آنها دانست و افزود: مجموعه "سکوت پرصدا " نمایشی از المان های زندگی این عزیزان است تا شاید بیشتر بیندیشیم.

گفتنی است، این نمایشگاه، در نگارخانه هنر ایران به مدت یک هفته از تاریخ ۲۴ اردیبهشت برپا خواهد بود

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس