معماری

اکثر دانشگاههای دولتی استانداردهای لازم را ندارند

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با عنوان اینکه ۵۰ درصد دانشگاه‌های دولتی کشور فاقد کیفیت هستند اذعان داشت: اکثر این دانشگاه‌های دولتی حتی حداقل‌های استاندارهای لازم را ندارند.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com مجتبی شریعتی نیاسر عصر چهارشنبه در آیین افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین گفت: ما در کشورمان خیرین زیادی داریم و این خیرین در حوزه دینی، ساخت‌وساز مساجد و حسینیه‌ها هزینه‌هایی می‌کنند.

وی بابیان اینکه پس از گذشت زمان خیرین به سمت ساخت‌وساز مدارس آمدند، عنوان کرد: ولی در حوزه دانشگاه خیرین ورود خوبی را نداشتند و در هفت سال اخیر  خیرین متوجه ضرورت کمک به دانشگاه‌ها شده‌اند.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه در کشور چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دانشجو داریم، افزود: تنها ۱۴ درصد این جمعیت در دانشگاه‌های دولتی مشغول به تحصیل هستند و ۸۶ درصد دانشجویان در دانشگاه‌های غیردولتی فعالیت می‌کنند.

شریعتی نیاسری خاطرنشان کرد: بخش عمده جمعیت دانشجویی ما در کشور کسانی هستند که حاضرند با پرداخت هزینه مشغول درس خواندن شوند.

وی با تاکیدبراینکه بخش خصوصی در بخش دانشگاه‌ها باکیفیت کار می‌کند، ابراز داشت: بخش خصوصی باید به حوزه آموزش عالی ورود پیدا کند چراکه دولت توان پیشبرد امور را ندارد.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: خیرین هدف‌گیری بسیار خوبی کرده‌اند تا بحث کیفیت در دانشگاه‌ها افزایش پیدا کند و امروزه تنها شعار ما فقط ارتقای کیفیت بوده است.

وی افزود: توسعه آموزش عالی باید هدفمند باشد و به شرطی که بتواند نیاز جامعه را برطرف کند.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه مازندران پتانسیل بالایی برای توسعه آموزش عالی در کشور دارد، اذعان داشت: مطمئناً با صورت گرفتن مذاکرات هسته مازندران در حوزه آموزش هدف بسیاری از کشورهای خارجی می‌شود.

شریعتی نیاسری از سفر یک هیئت ۳۰۰ نفره اتریشی به ایران خبرداد و گفت: ورود خارجی‌ها به ایران بعد از مذاکرات هسته‌ای بسیار خوب بود و باید از این موقعیت به‌عنوان یک فرصت استفاده کرد

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس