معماری

اجرای بیش از ۱۲۰۰ پروژه دفاعی در دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اجرای حدود ۱۲۰۰ پروژه مشترک در حوزه‌های دفاعی در دانشگاه‌ها خبر داد

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com دکتر محمد فرهادی در حاشیه پنجمین جایزه جهانی سازمان دانشی برتر در ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به همکاری دانشگاه‌ها در حوزه‌های دفاعی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ پروژه مشترک در زمینه‌های مختلف دفاعی در دانشگاه‌ها در حال اجرا است.

وی همچنین توسعه همکاری‌های بین‌المللی علمی و فناوری را از برنامه‌های این وزارتخانه ذکر کرد: عرصه‌های جدیدی برای همکاری‌های علمی و فناوری ایجاد شده است که این زمینه‌ها نیز در گذشته کم و بیش وجود داشته است.

فرهادی با اشاره به برگزاری جایزه جهانی سازمان دانشی برتر در ایران یادآور شد: با برگزاری این مراسم بیش از ۲۰۰ شرکت ایرانی در این ارزیابی شرکت کردند و در نهایت سه شرکت برتر انتخاب شدند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر افزایش توانمندی نیروهای انسانی در سازمان‌ها برای اعمال مدیریتی دانش خاطرنشان کرد: با افزایش این توانمندی‌ها می‌توانیم در عرصه‌های بین‌المللی مطرح باشیم.

وی درخصوص رشته‌های غیرمجاز دانشگاه آزاد تاکید کرد: این رشته‌ها در شورای گسترش آموزش عالی بررسی می‌شود که بعضاً مورد تائید قرار می‌گیرند و بعضی دیگر رشته‌ها باید رفع نقص شوند.

وی با تاکید بر اینکه جلسات این شورا به طور مرتب برگزار می‌شود، یادآور شد: صبح امروز نیز جلسه‌ای در این حوزه تشکیل شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر تعامل این وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی دارد و این تعاملات ادامه خواهد داشت

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس