معماری

آگاهی به مسافران مترو از خطرات دیابت توسط دانشجویان پزشکی

طرح داوطلبانه دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی برای غلبه بر دیابت به منظور افزایش آگاهی و ارتقای سلامت مردم شهر تهران در کلیه ایستگاه‌های پرتردد مترو اجرا می‌شود.

 


به گزارش سایت پی ان یو نیوز دومین دوره طرح داوطلبانه «دستان بهشتی» به مناسبت هفته سلامت روز پنجشنبه نهم اردیبهشت‌ماه با همکاری شهرداری تهران اجرا می‌شود.

دانشجویان داوطلب در قالب ۸۵ تیم در ۷۷ ایستگاه پرتردد مترو تهران حضور می‌یابند.

شعار سازمان جهانی بهداشت امسال «غلبه بر دیابت» است که این برنامه در چهار بخش غربالگری بیماری قند خون و فشار خون، ارائه مشاوره تغذیه مناسب بیماران مبتلا به دیابت، ارائه مشاوره دارویی مناسب بیماران مبتلا به دیابت و آموزش عوامل، نشانه‌ها، راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری‌ دیابت و سایر بیماری‌های مزمن همچون فشار خون، ایدز و سرطان اجرا می شود.

شرکت در دومین دوره طرح دستان بهشتی برای تمامی دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی شهر تهران امکان‌پذیر بوده و علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ ۳۰ فروردین سال جاری با مراجعه به نشانی www.smarturl.it/dastan-beheshti و تکمیل فرم مشخصات برای شرکت در این طرح داوطلبانه ثبت نام کنند.

 

نخستین دوره طرح دستان بهشتی اسفندماه سال گذشته به همت بیش از ۳۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور غربالگری بیماری پدیکولوزیس (شپش) سر و سوءتغذیه و آموزش بهداشت فردی، بهداشت دهان و دندان و تغذیه مناسب در ۳۰ مدرسه شهرستان پاکدشت انجام شد. 

با توجه به استقبال دانشجویان از آن طرح، برگزارکنندگان نسبت به فراهم آوردن مقدمات دومین دوره این طرح در هفته سلامت اقدام کردند

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس