معماری

رهبر معظم انقلاب از کاهش سرعت پیشرفت علم انتقاد کرد

جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، در بخش پیامکی خود، این عبارات را تا کنون منتشر کرده است:

  • آمار داده اند که سرعت پیشرفت علمی ما در دنیا دو رتبه کم شده؛ این بد است، با این سرعت پیشرفت خیلی عقبیم؛ ما را سالهای سال عقب نگه داشته اند.
  • آمریکا پیشرفت علمی را ۱۴۰سال از ما زودتر شروع کرده است. آن چیزی که چشم دنیا را خیره کرد سرعت پیشرفت ما بود؛ گفتند سرعت رشد علمی جمهوری اسلامی ۱۳ برابر سرعت رشد دنیاست.
  • درتحقیقات علمی باید برای آینده نیازسنجی و محاسبه کرد.
  • برخی می​گفتند نفت داریم چه نیازی به انرژی هسته‌ای است.
  • درقضیه فروش سوخت ۲۰درصد، غربی‌ها شروط خفت‌باری گذاشتند. البته به نفع ما تمام شد وجوانان ما با زحمت خودشان آن را تولید کردند. زحمت عمده در غنی سازی،مربوط به تبدیل اورانیوم خام تا سطح ۲۰درصد است، همین آنها را دستپاچه کرد.

مشروح سخنان حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد

 

رهبر انقلاب، صبح امروز در دیدار رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها: در تحقیقات علمی باید برای آینده نیازسنجی و محاسبه کرد/ برخی می‌گفتند نفت داریم، چه نیازی به انرژی هسته‌ای است؟/ در قضیه‌ی فروش سوخت ۲۰ درصد، غربی‌ها شروط خفت‌باری گذاشتند/ البته به نفع ما تمام شد و جوانان ما با زحمت خودشان آن را تولید کردند/ زحمت عمده در غنی‌سازی،مربوط به تبدیل اورانیوم خام تا سطح ۲۰ درصد است/ همین آنها را دستپاچه کرد.
 

رهبر انقلاب، امروز: آمار داده‌اند که سرعت پیشرفت علمی ما در دنیا دو رتبه کم شده؛ این بد است؛ با این سرعت پیشرفت خیلی عقبیم. ما را سال‌های سال عقب نگه داشته‌اند/ آمریکا پیشرفت علمی را ۱۴۰ سال از ما زودتر شروع کرده است/ آن چیزی که چشم دنیا را خیره کرد، سرعت پیشرفت ما بود؛ گفتند سرعت رشد علمی جمهوری اسلامی ۱۳ برابر سرعت رشد دنیا است.

 

رهبر انقلاب: کار فرهنگی را در دانشگاه بعضی با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته‌اند؛ غربی‌ها چه بهره‌ای بردند از اختلاط؟ اسلام، انسان را شناخته که حکم حجاب و عدم اختلاط را داده است/ کار فرهنگی باید دانشجو را متخلق، انقلابی، معتقد به آرمان‌ها، دوستدار کشور و نظام، دارای بصیرت، با اعتماد به نفس و سرشار از امید و با فهم درست از موقعیت کشور تربیت کند؛ به جوان‌های مؤمن و انقلابی میدان دهید.


رهبر انقلاب: دانشگاه باید سهم و نقش خود را در اقتصاد مقاومتی پیدا و به آن عمل کند؛ در این خصوص حرف زیاد زده شده اما هنوز با آن‌چه که در عمل باید اتفاق بیفتد فاصله داریم/ تازه چند روز است که گزارش مسئولان دولتی برای برنامه‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی به دست بنده رسیده.


رهبر انقلاب: امروز دانشگاه و دانشجو آماج بزرگترین توطئه‌ها است/ سلطه با شکل استعمار کهنه و نو دیگر عملی نیست، اکنون به‌دنبال این هستند که تفکرات در درون عناصر فعال، هوشمند و نخبه‌ی یک کشور جوری شود که اهداف آنها را برآورده کند.


رهبر انقلاب: احساس حقارت خیلی خطرناک است/ همه‌ی دنیا می‌گویند ایران کشور عزیز و مقتدری است و دشمنان از نفوذ جمهوری اسلامی ناراحتند/ آن‌وقت برخی در دانشگاه یا در روزنامه با "خودکم‌بینی" می‌گویند ما چیزی نیستیم و منزوی هستیم/ حالا خودتان را کم می‌بینید، چرا دیگر ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی را کم می‌بینید؟

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس