معماری

دانشگاه علمی کاربردی نباید جمعیت بیکاران را افزایش دهد

محمد حسین امید

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: در این دانشگاه قرار نیست به جمعیت عظیم بیکاران دانش آموخته اضافه کنیم.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز محمد حسین امید در مراسم معارفه خود به عنوان سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: معیارهای ارزیابی واحدهای دانشگاه علمی کاربردی باید متناسب با میزان ایجاد شغل باشد و اینکه چه میزان از دانش آموخته های آنها شاغل هستند.

وی افزود: من استاد پایه ۳۱ دانشگاه تهران هستم و زمانی که از موضع فردی که در دانشگاه اول کشور فعالیت کرده به دانشگاه علمی کاربردی نگاه می کنیم متوجه می شوم کارکرد این دانشگاه نسبت به موضوع اقتصاد مقاومتی از دانشگاه های نظری کشور نیز پایین تر است.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی خاطرنشان کرد: درحال حال به میزان قابل توجهی در آموزش عالی کشور به رشته های نظری توجه می شود بنابراین نباید این دانشگاه نیز در این مسیر قرار گیرد.

امید با بیان اینکه متقاضیان آموزش عالی کشور روبه کاهش است، اظهار داشت: در شرایط فعلی بسیاری از دانشگاه های تئوری و نظری کشور در جذب دانشجو موفق نبوده اند بنابراین درحال حاضر دوره هایی می تواند دارای متقاضی باشد که به مهارت و شغل منجر شود.

وی اضافه کرد: در برخی دانشگاه های کشور رشته ای حدود ۵۰ سال پیش راه اندازی شده اما با وجود اینکه دیگر جامعه نیازی به این نوع رشته ها ندارد، هیچ کس اجازه نمی دهد این رشته ها تعطیل شود.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی تاکید کرد: در دانشگاه علمی کاربردی ممکن است برخی از رشته ها دیگر ضرورتی برای بقا نداشته باشند که براین اساس در مسیر ساماندهی این دانشگاه هیچ تردید و درنگی وجود نخواهد داشت.

امید تاکید کرد: روسای این دانشگاه زمانی ماموریت داشتند تا در این دانشگاه فعالیت کنند و پس از اتمام ماموریت نیز از دانشگاه رفته اند و من نیز برای ماندن مادام نیامده ام.

وی اضافه کرد: متاسفانه آموزش عالی در دنیا و کشور تبدیل به تجارت شده است و درحال حاضر بسیاری از دانشگاه های کشور با این مشکل مواجه شده اند

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس