معماری

تعداد دانشجویان خارجی در آمریکا از ۱ میلیون گذشت

دانشگاه خارجی

تعداد دانشجویان خارجی محصل در آمریکا با ۷٫۱ درصد رشد نسبت به سال گذشته، از یک میلیون نفر گذشت

 

به گزارش ایسنا به نقل از شین‌هوا، تعداد دانشجویان خارجی محصل در آمریکا نسبت به دهه گذشته دو برابر شده است.

چینی‌ها بیشترین تعداد دانشجوی ارسالی به آمریکا را دارند و بیش از ۳۱ درصد دانشجویان خارجی آمریکا را تشکیل می‌دهند. تعداد دانشجویان چینی محصل در آمریکا نسبت به سال تحصیلی گذشته رشد بالای ۸ درصد داشته و به ۳۲۸ هزار و۵۴۷ نفر رسیده است.

پس از چین، هند با ۱۶۵هزار و ۹۱۸ دانشجو در رتبه دوم قرار دارد. تعداد دانشجویان هندی نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

در رتبه‌های بعدی عربستان سعودی با ۶۱ هزار و ۲۸۷ نفر، کره جنوبی با ۶۱ هزار نفر و کانادا با ۲۶ هزار و ۹۷۳ دانشجو قرار دارند.

تعداد دانشجویان کره‌ای محصل در آمریکا نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش داشته است.

در سال گذشته دانشجویان خارجی حدود ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در آمریکا هزینه کرده‌اند و این مسئله هم باید مورد توجه قرار بگیرد که شهریه دانشگاه‌های دولتی در آمریکا، برای دانشجوهای خارجی دو تا سه برابر دانشجویان بومی است.

در حال حاضر آمریکا و انگلیس به ترتیب بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کنند و چین هم سرمایه‌گذاری گسترده ای در این زمینه کرده است و در سالهای گذشته توانسته است جایگاه دوم را بدست آورد.

در سال ۲۰۱۵، ۶۰ درصد دانشجویان خارجی در چین از دیگر کشورهای آسیایی بوده‌اند و کره جنوبی حدود ۶۷ هزار دانشجو در چین داشته است

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس