معماری

برنامه ریزی وزارت علوم برای ارتقای کیفیت آموزش عالی در سال ۹۵

وزیر علوم گفت: با تصویب طرح آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، برنامه ریزی های جدید و منطقی برای گسترش و ارتقای كیفیت آموزش عالی كشور صورت می گیرد.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com محمد فرهادی در دیدار نوروزی با كاركنان وزارت علوم با مروری بر رخدادهای سال گذشته كشور و به خصوص پیروزی برجام، رفع تحریم ها و افزایش تعاملات ایران با كشورهای جهان گفت: در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ رتبه چهارم رشد علمی جهان با ۴.۴ درصد رشد متعلق به كشورمان بوده و در همین مدت كشورهایی مانند آمریكا، ژاپن و هلند رشد علمی منفی داشته اند.

وی افزود: در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۰۰ نفر از دانشمندان ایرانی رتبه های برتر جهانی را كسب كرده اند و بر اساس اعلام پایگاه های استنادی جهانی، ۵ دانشگاه ایرانی در لیست دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفتند.

وزیر علوم با بیان اینكه دانشگاه ها در سال جدید باید در بخش هایی همچون دیپلماسی علمی و توسعه و فناوری تلاش بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری شده و باید در تمامی بخش های دانشگاهی، پژوهشگاه ها و بالاخص پارک های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان تلاش گسترده و جدی صورت گیرد تا بتوانیم در تولیدات علمی و در تبدیل علم به محصول بیش از پیش فعال و كوشا باشیم.

فرهادی با بیان اینكه تا پایان سال گذشته ۱۴۲ میلیون دلار صادرات توسط شركت های دانش بنیان كشور صورت گرفته است، گفت: فعالیت شركت های دانش بنیان مستقر در پارك های علم و فناوری نیز از نظر تولیدات علمی، گردش مالی و صادرات محصولات و به طور كلی در تبدیل علم به ثروت مثبت بوده و روند رو به رشدی داشته است

Untitled 1

 

سوالی دارید؟ سامانه جامع پرسش و پاسخ دانشگاهی راه حل شماست ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس